Stanislav Klubal25. listopadu 2021
[-]

Cloudové hrozby

Cloudová řešení se v mnohém liší oproti tradičním on-premise řešením už i tím, že jsou vystavena za vnějším perimetrem vlastní in-house sítě, běžící v rámci veřejného internetu, což s sebou přináší jak výhody, tak také bezpečnostní rizika. Běžná bezpečnostní řešení se ukazují jako neefektivní při použití v cloudovém prostředí a proto je potřeba volit jiné nástroje, ať již tzv. cloud-native nebo mezi third-party řešeními. Cloudová infrastruktura může být snadno dostupná ze kteréhokoliv místa na světě jak pro zaměstnance, zákazníky, tak i pro útočníky a kyberneticé skupiny, které cílí na citlivá a hodnotá business data, ze kterých lze profitovat. Veřejné cloudové platformy v dnešní době nabízí snadnou ovladatelnost, jednoduchou práci s cloudovými zdroji a celkově umožňují podstatnou optimalizaci a úsporu nákladů na provoz, bez nutnosti pořizovat a spravovat vlastní hardware. Nižších nákladů je dosaženo sdílením zdrojů mezi více zákazníky, kteří jsou softwarově izolováni. Útočníci však tím pádem mohou své útoky vést vůči více cílům současně, případně zneužít nalezené zranitelnosti vůči více zákazníkům, replikovat útoky na více platformách atp.

9. června 2021
[-]

Kariéra

Jsme tým s mnoha odborníky a na trhu působíme více než třicet let. Pracujeme na zajímavých projektech různých velikostí v řadě IT odvětví, a to jak v komerční sféře, tak ve veřejném sektoru. Setkáváte se s nimi každý den, ať už spravujete svůj bankovní účet v mobilu nebo si vyzvedáváte léky pomocí elektronického předpisu. Uplatnění u nás tedy najdete v jakémkoliv IT oboru a na jakémkoliv místě. Najdete nás v okresním městě i Bruselu.

Jakub Labant31. května 2021
[-]

Stack Buffer Overflow – Vlastní Encoder

V tomto článku se zaměříme na problematiku vytváření exploitů vedoucích ke spuštění kódu, přesněji libovolných systémových příkazů, s využitím zranitelnosti Buffer Overflow (BOF). Cílem článku není detailně popisovat principy a technicky útoku BOF, ale nastínit další možný způsob, jak přistupovat k vytváření exploitů, pokud jsme omezeni na velmi malou znakovou sadu z důvodu limitace aplikace.

Lukáš Renc2. května 2021
[-]

Bypass ochrany proti útoku CSRF

Ukážeme si obejití CSRF (Cross Site Request Forgery) ochrany implementovanou dvěma rozdílnými způsoby. Popisujeme případ z reálného penetračního testu z poslední doby (tedy ne, nebudeme využívat zranitelnosti Adobe Flash :) ). CSRF je jedna z metod útoku pracující na bázi provedení nezamýšleného požadavku pro vykonání autentizované akce v dané aplikaci, který ovšem pochází z nelegitimního zdroje. Podrobnější popis zde: https://owasp.org/www-community/attacks/csrf

Stanislav Klubal1. února 2021
[-]

NFC je bezpečné! A nebo není?

S NFC se již pravděpodobně setkal v některé životní situaci téměř každý, i když si to třeba v danou chvíli zcela neuvědomoval. Přinejměnším ti z Vás, kteří používají svůj chytrý telefon k bezkontaktním platbám u obchodníků (Google Pay, Apple Pay) nebo přenosu kontaktů z telefonu do telefonu. Je však čeho se obávat nebo je NFC protokol zcela bezpečný?