Burp Suite je už teraz všestranný a výkonný nástroj pre profesionálov v oblasti webovej bezpečnosti. Ponúka širokú škálu funkcií na testovanie bezpečnosti webových aplikácií, ako je skenovanie, prehľadávanie a zachytávanie HTTP požiadaviek. Avšak pre tých, ktorí hľadajú ešte väčšiu flexibilitu a automatizáciu, je plugin PyScripterer ideálnym pomocníkom pre špecifické úlohy s ktorými sa môžete stretnúť pri penetračných testoch.
V minulých článcích jsme se zabývali limitací prostoru a velmi omezenou dostupnou sadou znaků. Zmíněná omezení, na první pohled, celkem efektivně bránily k použití volně dostupných shellcodů – vygenerovaných např. pomocí nástroje msfvenom. V dnešním článku se (opět) nebudeme zaměřovat na obcházení bezpečnostních ochran, ale popíšeme si způsob, jak vytvořit vlastní shellcode.
Vítejte v našem komunitním blogu zaměřeném nejen na penetrační testování a etický hacking. V tomto článku prozkoumáme, jak AI jazykové modely, jako je ChatGPT, mohou rozšířit možnosti penetračního testování a jak prakticky využít tuto technologii k identifikaci zranitelností, generování exploitů a zlepšení kybernetické bezpečnosti vůbec.
Článek se zabývá problematikou migrace lokalních zdrojů do prostředí AWS cloudu, popisuje výhody, které s provozem v cloudovém prostředí souvisí i možná rizika. Článek má za cíl čtenáři poskytnout jednoduše pochopitelný a obecný přehled o problematice migrace, bezpečnosti přenosu dat, včetně všech důležitých dílčích fází, které proces migrace obnáší.
Ktoré servery sú najpoužívanejšie v Českej a Slovenskej Republike? Koľko z nich nie je aktualizovaných a používa starú nezabezpečenú verziu? Okrem zodpovedania týchto otázok sa v tomto článku pozrieme na to koľko serverov používa bezpečnostné HTTP hlavičky.